Хроника 29. јануари 2020. / 19:16

(ВИДЕО) Група азиски туристи мета на расистички напад во центарот на Скопје

(ВИДЕО) Група азиски туристи мета на расистички напад во центарот на Скопје

На социјалните мрежи се појави видео и кружи на кое се слуша и јасно се гледа како група азики туристи се жртви на расистички напад од страна на македонски државјанин.

Лицето ги навредува туристите користејќи погрдни зборови воедно споменувајќи го коронавирусот.

Видеото наиде на голем број негативни коментари и осуда од корисниците на социјалните мрежи.