Хроника 23. декември 2020. / 20:20

(ВИДЕО)„Бентли“ влетува на плоштад „Македонија“, присутните панично бегаат

(ВИДЕО)„Бентли“ влетува на плоштад „Македонија“, присутните панично бегаат

Автомобил од марката „Бентли“ со скопски регистерски таблички со голема брзина поминува среде поставените украси на плоштадот „Македонија“ каде што во овој претпразничен период обично се собираат многу посетители и деца.

На видеоснимката објавена на социјалните мрежи се гледа како граѓаните кои се затекнаа под украсот панично бегаат.

Оригиналното видео, пред да биде раширено по останатите социјални мрежи, било објавено на „Тик-ток“ од профилот „Бурим Харачина“.

Јавноста бара одговори и од скопскиот градоначалник Петре Шилегов и секако, од министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.

Случајот е пријавен во полиција и се работи на негово расчистување.