Хроника 17. јануари 2021. / 12:29

Тројца повредени во тешка сообраќајка во Прилеп

Тројца повредени во тешка сообраќајка во Прилеп

Возач и двајца сопатници се повредени во сообраќајка несреќа која рано утринава во 04:25 часот се случила во Прилеп на крстосница од бул.„Гоце Делчев“ и ул.„Кузман Јосифовски Питу“.

Во несреќата учествувале „Мерцедес“, со прилепски регистарски ознаки, управуван од А.М.(24) од Прилеп и „Опел зафира“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од А.Т.(45) од Прилеп.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле Ф.В.(26) и Д.А.(18), двајцата од Прилеп, сопатници во возилото „мерцедес“, додека со телесни повреди се здобил возачот на истото возило, констатирани во Општата болница во Прилеп, истакнуваат од полицијата.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Прилеп.