Хроника 15. март 2021. / 10:53

Поради верижен судир отежнат сообраќајот кај Мавровка

Поради верижен судир отежнат сообраќајот кај Мавровка

Во сообраќајна несреќа која се случила предмалку кај трговскиот центар „Мавровка“ три возила се оштетени, а сообраќајот по едната коловозна лента се одвива отежнато, објави Алсат.

Како што пишува телевизијата во несреќата нема повредени патници, но причинета е материјална штета.

Се чека доаѓањето на полицијата.