Хроника 28. јануари 2019. / 10:57

Тетовец уапсен на влез во Македонија

Тетовец уапсен на влез во Македонија

На 27.01.2019 година во 12,40 часот на Граничниот премин-Табановце на влез во Р.Македонија при пасошка контрола било констатирано дека В.И.(21) од Тетово евидирал на СТОП листа и се барал по телеграма за издржување на казна затвор. Истиот бил предаден на полициски службеници од СВР-Куманово за понатамошна постапка.