Хроника 17. ноември 2020. / 11:57

Тетовец ја пронашол својата сестра почината

Тетовец ја пронашол својата сестра почината

В.Т.(67) од тетовско Непроштено вчера во 12:55 часот во СВР Тетово пријавил дека во куќата во Непроштено, во која живеела сама, ја пронашол почината неговата сестра В.Т.(62).

Портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски истакнува дека извршен е увид со учество и на Јавен обвинител, по чија наредба ќе се врши обдукција на безживотното тело на В.Т.