Хроника 06. декември 2020. / 21:30

Приведен тетовец баран со потерница

Приведен тетовец баран со потерница

Полициски службеници од ПС Тетово денеска во 16 часот го приведоа С.С. (29) од Тетово, кој се барал со потерница за издржување затворска казна.

Како што соопшти МВР, по приведувањето, С.С. е предаден на КПУ Затвор Тетово