Хроника 30. јули 2018. / 11:34

Тетовец ја натепал мајка си

Тетовец ја натепал мајка си

Во неделата во 22.50 часот било пријавено дека истиот ден околу 20 часот во Тетово Х.У. најпрвин почнал да ги омаловажува неговата мајка Џ.У. (61) и снаата У.Џ. (36), а потоа физички ја нападнал мајка си.

На Џ.У. и била укажана лекарска помош во Клиничката болница во Тетово. Се работи на целосно расчистување на случајот.