Хроника 27. јуни 2020. / 11:30

Тешко повреден работник во фабрика во Прилеп

Тешко повреден работник во фабрика во Прилеп

Работник е тешко повреден откако вчера околу 13.30 часот се повредил на работното место во фабрика за текстил на ул.„Александар Македонски“ во Прилеп.

Триесет и петгодишниот Д.К. бил пренесен во Општата болница Прилеп за укажување на лекарска помош, каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Полициски службеници од Полициската станица Прилеп излегле на местото на настанот.