Хроника 03. декември 2019. / 10:13

Тешка сообраќајна несреќа: Има и потешко повредени

Тешка сообраќајна несреќа: Има и потешко повредени
Фото: Слободен печат

Рано утринава околу 3.00 часот по полноќ, на раскрсницата кај железничка станица, се случила страшна сообраќајна незгода, пишува Слободенпечат.

Според неофицијални информации, станува збор за судир помеѓу две возила, „форд“ и мерцедес“, при што патниците во „фордот“, биле потешко повредени

Повредените, со возило на Брза помош биле пренесени во Ургентниот центар.

Во моментов на терен има екипи на ЈП „Улици и патишта“, кои вршат санација на скршен семафор при судирот на возилата.

Пред околу еден час, пајак ги собрал двете возила, а притоа тој дел на улицата бил затворен.