Хроника 19. февруари 2021. / 17:30

Поради сообраќајка, во прекин сообраќајот на патот Велес-Градско

Поради сообраќајка, во прекин сообраќајот на патот Велес-Градско

Сообраќајот на регионалниот пат Р1102 Велес-Градско на потегот од Велес до крстосница со селото Караслари е во прекин, соопшти Автомото сојузот.

Сообраќајот е во прекин поради случена сообраќајна незгода.