Хроника 16. август 2020. / 09:57

Тешка сообраќајка на патот Охрид – Св. Наум кај Горица, повеќе поврдени

Тешка сообраќајка на патот Охрид – Св. Наум кај Горица, повеќе поврдени

Утрово нешто пред 3 часот на патниот правец Охрид – Св. Наум, кај Горица, се случила тешка сообраќајна незгода. Во несреќата има повеќе повредени, јавува Охрид 24.

Повеќе детали се очекуваат во текот на денот.