Хроника 10. јануари 2021. / 17:45

Тепачка и нарушување на јавен ред и мир во трговски центар во Чаир

Тепачка и нарушување на јавен ред и мир во трговски центар во Чаир

На 09.01.2021 во 18.00 часот во СВР Скопје е пријавено дека во трговски центар на подрачје на Чаир е нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Ж.Ш.(60) и Р.М.(36), двајцата од Скопје.

Сочинет записник за констатиран прекршок по чл.11 од ЗППЈРМ.