Хроника 10. јануари 2021. / 17:22

Татко од Штип пријавил дека неговиот 14-годишен син е исчезнат

Татко од Штип пријавил дека неговиот 14-годишен син е исчезнат

На 09.01.2021 во 07.45 часот во СВР Штип, Е.Д.(39) од Штип пријавил дека неговиот син С.Д.(14) се оддалечил од дома.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.