Хроника 29. октомври 2020. / 16:54

Татко монструм во Прилеп: Три години си ја силувал ќерката

Татко монструм во Прилеп: Три години си ја силувал ќерката

Одделението за внатрешни работи Прилеп поднесе кривична пријава против С.А.(50) од Прилеп, поради постоење основано сомнение за сторени кривични дела „задоволување на полови страсти пред друг“ и „запуштање и малтретирање на малолетно дете“.

Во период од околу три години пријавениот ја малтретирал неговата малолетна ќерка, упатувал навреди и во неколку наврати пред неа вршел полови дејствија