Хроника 27. јули 2020. / 12:20

Сопственик на ноќен клуб во Гостивар нападнал гостин

Сопственик на ноќен клуб во Гостивар нападнал гостин

Ноќва околу 03.30 часот во Полициската станица Гостивар, Д.М. пријавил дека околу 03.20 часот во угостителски објект во трговски центар во Гостивар, по претходна вербална расправија, бил физички нападнат.

Според пријавата, тој бил нападнат од две лица и сопственикот на објектот Ф.Б..

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.