Хроника 01. август 2019. / 21:14

Сообраќајка на патот Охрид-Кичево – сообраќајот во застој

Сообраќајка на патот Охрид-Кичево – сообраќајот во застој

Сообраќајна несреќа која се случи вечерва во близина на селото Горенци, а во која автомобил се судрил во комбе, кое потоа удрило во друг автомобил, предизвика долга колона возила се формирана во двата правци на патот Охрид – Кичево, објави Скопје1.

Возилата во групи се пропуштаат наизменично во двата правци додека полицски екипи вршат увид на местото на несреќата.

Нема инфо дали во комбето имало патници и дали има повредени во сообраќајката.