Хроника 14. август 2019. / 19:19

Скопјанка пронашла залутан куршум во својот дом

Скопјанка пронашла залутан куршум во својот дом

Скопјанка пронашла залутан куршум во својот дом во текот на вчерашниот ден.

МВР информира дека во 22 часот и 20 минути вчера, 21-годишната Б.Ј. пријавила дека на улицата “Катлановска“ во домот пронашла зрно од залутан куршум.Извршен бил увид и се работи на расчистување на случајот.