Хроника 22. август 2019. / 15:49

Погоден работник од залутан куршум додека бил на објект

Погоден работник од залутан куршум додека бил на објект

Вчера околу пладне во СВР Скопје било пријавено дека во с. Сарај, скопско, во објект во изградба, додека Д.З. (29) и Б.С. (63), двајцата од Скопје, работеле на објектот, Д.З. се здобил со телесна повреда на ногата од залутано зрно, но одбил да биде пренесен за укажување на лекарска помош.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.