Хроника 27. јануари 2020. / 18:10

Зрно од куршум заврши во студентскиот дом „Стив Наумов“

Зрно од куршум заврши во студентскиот дом „Стив Наумов“

Зрно од куршум, кое го пробило покривот, било пронајдено во тоалет во студентски дом „Стив Наумов“  на улицата Архимедова во Скопје.

Куршумот синоќа го пронашол чуварот во домот, кој ја известил полицијата.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје и го подигнала зрното за понатамошна постапка.