Хроника 26. септември 2020. / 11:35

Санкционирани 630 лица за неносење маски

Санкционирани 630 лица за неносење маски

Во текот на изминатото деноноќие за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 630 прекршоци, соопши МВР.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.