Хроника 12. октомври 2020. / 11:15

Регистрирани 869 прекршоци за неносење заштитни маски

Регистрирани 869 прекршоци за неносење заштитни маски

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република С. Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 869 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата за справување со Ковид-19.