Хроника 03. ноември 2020. / 20:30

Пукање во Чаир ги крена на нозе жителите

Пукање во Чаир ги крена на нозе жителите

На 03.11.2020 околу 00.15 часот во СВР Скопје, А.К. пријавил дека на ул.„Цветан Димов“, од страна на М.Р., Е.Ф., Е.Ф. и Е.З., сите од Скопје, било пукано кон неговата куќа.

Според пријавеното, од пукањето нема повредени лица, а оштетено било неговото патничко возило „рено“ со скопски регистарски ознаки. Полициски службеници излегле на местото и извршиле увид, а на местото биле пронајдени и подигнати пет чаури.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

најпогодени се тие што беа затворени, пазарите, угостителите ..