Хроника 19. јануари 2021. / 12:29

Пронајдена марихуана кај 34-годишен кумановец

Пронајдена марихуана кај 34-годишен кумановец

Триесет и четиригодишен жител на Куманово вчера бил приведен, откако полиција му пронашла марихуана.

– На 18.01.2021 во 19.00 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода М.И.(34) од Куманово, затоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.