Хроника 06. април 2019. / 13:06

Пронајдена исчезнатата 24-годишна девојка

Пронајдена исчезнатата 24-годишна девојка

На 05.04.2019 година од страна на полициски службеници била пронајдена и предадена на семејството Ш.М. (24) од Скопје,

На 01.04.2019 во Полициската станица Бит Пазар таа беше пријавена од страна на нејзиниот татко дека се оддалечила од домот.