Хроника 25. февруари 2021. / 19:13

Пронајдена дрога во затворот во Штип – непознато кој ја донел

Пронајдена дрога во затворот во Штип – непознато кој ја донел

Во дворот на затворот во Штип била пронајдена дрога од различни видови, но засега е непознато кој ја внел дрогата во рамки на затворот.

– На 24.02.2021 во 20.30 часот во СВР Штип, од Казнено поправниот дом Затвор – Штип било пријавено дека во дворот на затворот билe пронајдени прашкаста материја и марихуана. Од страна на полициски службеници дрогата била одземена, информираат од МВР.

Како што велат од полицијата, се работи на расчистување на случајот.