Хроника 02. март 2021. / 15:47

Приведен тетовец за издржување казна затвор

Приведен тетовец за издржување казна затвор

Полициски службеници на СВР Тетово вчера претпладне, врз основа на судска наредба, го привеле М.С. (23) од Тетово за издржување затворска казна за сторено кривично дело „насилство“.

– Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа – Затвор „Тетово“ во Тетово за издржување на казната, информираше денеска Министерството за внатрешни работи.