Хроника 14. март 2021. / 12:01

Обвинителството ќе бара притвор за Камчев

Обвинителството ќе бара притвор за Камчев

Отако утрово беше приведен шефицата на Обвинителството, Вилма Русковска, за „А1он“ вели дека надлежните обвиниели кои го водат случајот поврзан со плацевите на Водно, Гордана Смаѓовска и Лиле Стефанова, ќе побараат притвор за Камчев од судија на претходна постапка.

„АНБ имала информација. Ние се водиме по нивните информации, ќе бараме притвор“, вели кратко обвинителката Вилма Русковска.

Инаку, Орце Камчев е приведен утринава и ќе биде изведен пред судија на претходна постапка, каде ќе се одлучува за побараната мерка притвор.