казна

Пронајдени се 36 резултати на тема „казна“
Хроника

Зголемена казната за гинекологот кој 9 месеци лажеше пациентка дека е бремена – 2 години затвор и забрана за работа од 8 години

Апелациониот суд Скопје ја потврди пресудата на Основниот суд Скопје 1 и донесе построга казна од 2 години затвор за гинекологот Николче...