Хроника 11. јули 2020. / 15:30

Приведен кумановец кој пијан физички ја нападнал сопругата

Приведен кумановец кој пијан физички ја нападнал сопругата

На 10.07.2020 во 04:20 часот во Полициската станица Куманово, поради претходно пријавено кривично дело „семејно насилство“, бил лишен од слобода Р.М.С.(44).

Пријавениот, во алкололизирана состојба, физички ја нападнал неговата сопруга. Р.С.М. бил задржан во полициска станица за понатамошна постапка.