Хроника 14. март 2021. / 16:17

Приведена гостиварка откако го натепала сопругот во кафеана

Приведена гостиварка откако го натепала сопругот во кафеана

На 13.03.2021 во 16:10 часот С.А. пријавил дека истиот ден околу 15:00 часот во угостителски објект во Гостивар бил физички нападнат со тврди предмети од неговата сопруга С.С.(59) од Гостивар.

Таа била приведена и по целосното расчистување и документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.