Хроника 08. март 2021. / 12:51

Тетовчанка го претепала 74-годишниот свекор

Тетовчанка го претепала 74-годишниот свекор

Тетовската полиција евидентира случај пријавен од тетовската болница при што 74-годишник за здобиените повреди ја посочил снаата како сторител.

Тој бил донесен во тетовската Клиничка болница вчера околу 23 часот и 30 минути.

Седумдесет и четиригодишен жител на тетовско село, вчеравечер околу 23 часот и 30 минути бил пренесен во тетовската Кличничка болница за укажување на лекарска помош, откако половина час пред тоа физички бил нападнат и повреден од неговата 27-годишна снаа. Се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.