Хроника 26. февруари 2020. / 13:33

Прекин на сообраќајот од Подмоље до Мислешево

Прекин на сообраќајот од Подмоље до Мислешево

Поради изведување градежни работи на магистралниот пат А2 од Подмоље до село Мислешево, до 15 часот, сообраќајот на тој потег ќе се одвива по стариот пат. На самото место е поставена соодветна сообраќајна сигнализација, информираат од АМСМ.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Од АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има појава на утринска магла и можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.