Хроника 17. мај 2018. / 16:50

Пијан паланчанец нападнал полицаец

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Крива Паланка поднесе кривична пријава против 33- годишниот Б.М од село Ранковце поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење на работи на безбедност “.

На 02.05.2018 година околу 23.30 часот во Полициското одделение Ранковце, пријавениот, кој бил во алкохолизирана состојба физички го нападнал едниот полициски службеник.