Хроника 19. јануари 2021. / 16:59

Обид за силување врз 38-годишна жена во Велес

Обид за силување врз 38-годишна жена во Велес

На 18.01.2021 во 23:30 часот во СВР Велес, 38-годишна жена од Велес пријавила дека околу 23:00 часот, додека се движела кај место викано „Жолта ограда“, едно лице се обидело да изврши обљуба.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.