Хроника 29. септември 2020. / 11:49

Нормализиран сообраќајот на магистралниот пат Радовиш-Штип

Нормализиран сообраќајот на магистралниот пат Радовиш-Штип

АМСМ информира дека е нормализиран сообраќајот на магистралниот пат Радовиш – Штип.

Сообраќајот беше во прекин поради сообраќајка што се случила на осмиот километар од Штип кон Радовиш во која се судрија автобус и комбе, а беа повредени 17 припадници на Армијата.