Хроника 23. февруари 2020. / 09:33

Нападнато обезбедувањето во казино во Струмица

Нападнато обезбедувањето во казино во Струмица

На 22.02.2020 во 04.20 часот во СВР Струмица, М.Т.(51) од с.Подареш пријавил дека околу 03.20 часот додека бил на своето работно место како обезбедување во казино во Струмица бил физички нападнат од непознато лице. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.