Хроника 27. мај 2019. / 16:16

Нападнато момче во автобус на ЈСП

Нападнато момче во автобус на ЈСП

Во СВР Скопје, вчера во 15.21 часот пријавено е дека во автобус на ЈСП со број 57 на улица „Христијан Тодоровски Карпош“ бил нарушен јавниот ред и мир со физички напад од неколку лица врз И.Г. (18) од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.