Хроника 07. септември 2019. / 16:15

Нападната медицинска сестра во Драчево

Нападната медицинска сестра во Драчево

Околу 20,50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во поликлиника Драчево 41-годишниот Ј.Г. физички ја нападнал 60-годишната М.Л. медицинска сестра.

Против Ј.Г по документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.