Хроника 23. јануари 2019. / 15:18

Нападнат возач на ЈСП на Партизанска

Нападнат возач на ЈСП на Партизанска

Според информациите на полицијата, вчера во 19.30 часот во СВР Скопје, У.А.(54) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 19.00 часот, додека возел автобус со број 19 по булеварот „Партизански одреди“, физички бил нападнат од непознато лице.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.