Хроника 15. август 2020. / 11:34

На Табановце уапсен италијански државјанин, по потерница од Интерпол

На Табановце уапсен италијански државјанин, по потерница од Интерпол

На Граничен премин „Табановце“вчера во 21:40 часот од слобода бил лишен М.М.(40) од Италија.

Проведениот живее во Србија, а при проверка било утврдено дека се наоѓа на листата со мерка „лиши од слобода“, по барање на Интерпол.

Тој бил предаден на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.