Хроника 23. април 2020. / 13:07

Малолетници пукале со воздушна пушка на товарен воз

Малолетници пукале со воздушна пушка на товарен воз

Неколку малолетници вчера пукале со воздушна пушка врз машина од товарниот воз, кој сообраќал на релација Трубарево-Јанковиќ, при што било оштетено стакло од локомотивата. При оштетувањето нема повредени лица.

Од МВР денеска соопштија дека вчера во 17 часот било пријавено дека на дел од пругата пред влезниот сигнал на Железничката станица Скопје Север, во правец кон Железничка станица Ѓорче Петров.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.