Хроника 08. март 2021. / 17:57

Каменуван патничкиот воз кој сообраќал на релација Табановце-Скопје

Каменуван патничкиот воз кој сообраќал на релација Табановце-Скопје

Денеска во 05.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека едно лице го каменувало патничкиот воз кој сообраќал на релација Табановце-Скопје.

Повредени патници нема, а по каменувањето возот продолжил до Железничка станица Куманово. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.