Хроника 01. декември 2019. / 19:40

Малолетничка побегнала од семејниот дом во Скопје

Малолетничка побегнала од семејниот дом во Скопје

Вчера околу 12.20 часот А.Џ.(50) од Скопје пријавил дека од домот заминала неговата ќерка В.Џ(15), која и претходно повеќе пати се оддалечувала од домот и била враќана.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.