Хроника 17. февруари 2021. / 21:26

Кражби во Скопје среде бел ден: Ограбена скопјанка во Кисела Вода

Кражби во Скопје среде бел ден: Ограбена скопјанка во Кисела Вода

Во Полициската станица Кисела Вода, вчера во 17.30 часот, А.Т.(44) од Скопје пријавила дека во 15.20 часот на бул.„Борис Трајковски“ едно лице ѝ одзело кеса во која имало пари и документи.

Се превземаат мерки за расчистување на случајот.