Хроника 08. април 2019. / 22:40

Крвава тепачка во Арачиново

Крвава тепачка во Арачиново

На 07.04.2019 околу 21.30 часот во СВР Скопје, А.К.(59) од село Блаце пријавил дека во село Арачиново заедно со С.К.(50) и С.К.(31), од село Блаце биле физички нападнати од С.М. и уште неколку лица. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.