Хроника 02. февруари 2021. / 21:45

Две скопјанки се тепале во мотел кај Бит-пазар

Две скопјанки се тепале во мотел кај Бит-пазар

Вчеравечер околу полноќ, во СВР Скопје било пријавено дека во мотел на подрачјето на Бит Пазар, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Џ.К. (19) и Ш.М. (27), двете од Скопје.

Сочинети се записници за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.