Хроника 20. јануари 2021. / 16:21

Крадец фатен на дело во куќа во Штип

Крадец фатен на дело во куќа во Штип

На 19.01.2021 во 23:40 часот во Штип, полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода Ф.И.(31) од Штип, затоа што бил затекнат при вршење на кривично дело „тешка кражба“ од куќа.

По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.