Хроника 19. октомври 2020. / 12:00

Казни за 749 граѓани поради неносење заштитна маска

Казни за 749 граѓани поради неносење заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие (18/19.10.2020 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 749 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.