Хроника 16. септември 2020. / 09:55

Казни за 578 лица за неносење заштитна маска

Казни за 578 лица за неносење заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република С. Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 578 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи и денеска апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.